בתים משותפים

Distorted view of apartment building

בית משותף הוא בניין שבו דירות אחדות, שלכל אחת מהן בעלים משלה, וכן רכוש משותף. הבעלות על הרכוש המשותף בבניין מתחלקת בין בעלי הדירות. בעליות אלו רשומות במרשם המקרקעין תחת צו בית משותף.

 ביצוע שיפוץ בבניין; הוספות מעלית, מרפסת, ממ”ד, מחסנים או חניות; פרויקט התחדשות עירונית; הסדרת רישום שגוי או ביצוע רישום שכלל לא נעשה מהווים חלק מן הפעולות אשר מצריכות הסדרת התיקון או הרישום של צו הבית המשותף.

פעמים רבות אנו נתקלים במקרים בהם בעלי דירות מגלים כי הדירה שקנו אינה נרשמה על ידי הקבלן שבנה את הבניין בזמנו כדירה בבית משותף, ואף זכויותיהם אינן מוסדרות כראוי או שאינן רשומות כלל. לרוב, התגליות נחשפות כאשר אחד מבעלי הזכויות מבקש למכור את דירתו ואי הרישום מעיב על העסקה ובייחוד, על קבלת משכנתא לקונה.

כמו כן, בסוף כל פעולה המשנה את מצבו הפיזי של הבית, נדרש לתקן את צו הבית המשותף באופן שישקף נכונה את המצב התכנוני, המשפטי וההסכמות בין הדיירים בפועל

כל הנ”ל הינו על קצה המזלג משלל הנושאים החולשים תחת נושא הבתים המשותפים. משרדינו, בעל ניסיון רב בתחום  המקרקעין ובתחום הבתים המשותפים בפרט ומעניק ליווי משפטי מקצועי בכל הקשור לבית המשותף .

תחומי עיסוק
עורכי דין שלנו
מלי חיימוב
תום חיימוב
צרו איתנו קשר

לפגישת ייעוץ

השאר פרטים כעת